KRS 0000 619 975


Julia Kuśmider

Nazywam się Julcia Kuśmider. Rodzice mówią, że mam autyzm. Autyzm to inne odczuwanie świata. Mam też padaczkę z napadami nieświadomości i wadę wzroku. Ze względu na refluks żołądkowo jelitowy i „ nieszczelne jelito” jestem na diecie „3 razy bez” - bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej.

Mój autyzm każdego dnia stawia przede mną różne wyzwania. Kontakt wzrokowy jest dla mnie trudny, jestem nadruchliwa i zdecydowanie silniej niż inne dzieci odbieram bodźce ze świata zewnętrznego. Naśladowanie dla innych dzieci to naturalny odruch, dla mnie to prawdziwa sztuka.

Nie potrafię się skoncentrować na nauce i na zwykłych czynnościach. Nie mówię. Komunikacja jest naprawdę trudna. Jestem szczęściarą bo mam kochających rodziców, którzy każdego dnia walczą o moją samodzielność w przyszłości, bo każdego dnia muszę być rehabilitowana na różnego rodzaju terapiach. Ostatnio na terapię jeżdżę przede wszystkim z tatą bo moja mama zachorowała na nowotwór złośliwy. Zaczęło się trudne leczenie. Przeszła chemioterapię, radioterapię. Obecnie choroba cofnęła się, mamy nadzieję, że na dobre. Jednak mama jest teraz w trudnym okresie rekonwalescencji. Mama mówi, że odkąd przeszliśmy na dietę „3 razy bez” widzi ogromne postępy w moim rozwoju. Ta dieta to jednak wyzwanie, również finansowe. Wciąż pojawiają się nowe możliwości terapii, niestety są bardzo drogie, dlatego proszę was o wsparcie. Daj mi szanse na samodzielność.

Darowizny można przekazywać na konto Fundacji MYSŁOWICKA FUNDACJA PO PIERWSZE CZŁOWIEK tytułem: Darowizna dla Julii Kuśmider
BNP Paribas Bank Polska S.A. 40 1750 0012 0000 0000 3993 1664
IBAN : PL 40 1750 0012 0000 0000 3993 1664
SWIFT (BIC) – PPABPLPKJeżeli ktoś z Was zechciałby pomóc i przekazać 1% swojego podatku – będzie to dla nas ogromna pomoc.

Wpisz w deklarację podatkową
KRS: 0000619975
Cel szczegółowy: JULIA KUŚMIDER
Prosimy o zaznaczenie pozycji "Wyrażam zgodę"  STRONA GŁÓWNA   |   AKTUALNOŚCI   |   O NAS   |   PROJEKTY   |   KOMU POMAGAMY   |   KONTAKT  

© 2016 MYSŁOWICKA FUNDACJA PO PIERWSZE CZŁOWIEK

WYKONANIE: DAMIAN SARNECKI
POMOC GRAFICZNA: IZABELA PIEKARCZYK
TUTAJ NAS ZNAJDZIESZ

SZUKAMY PSYCHOLOGA-WOLONTARIUSZA